Шапки
В забаві беруть участь двоє козаків. Завданням кожного з них є зняти шапку з голови один одного. Хто спритніший і майстерніший - той і переможе.
Нічні шали
Два козаки стають один навпроти одного і беруть в руки по мішку, що набиті сіном чи соломою. Родзинкою забави є те, що бійцям зав'язують очі кушаком, через що і назва нічна.
Боротьба навхрест
Два козаки підходять один до одного і обхоплюються руками змикаючи їх в "замку". Завданням боротьби є покласти супротивника на спину не розриваючи захоплення і втримати в такому положенні впродовж 3 секунд.
Боротьба на кушаках
Даний вид боротьби схожий з боротьбою навхрест за виключенням того, що козаки не беруть руки в замок, а міцно тримають супротивника обома руками за кушак(пояс). Завдання боротьби таке саме як в і боротьбі навхрест.
Чий батько дужчий
Двоє козаків сідають на землю, беруться руки палку і, упершись ступнями ніг, намагаються перетягти один одного. Хто перетягне – той дужчий.
Лава на лаву
Дві команди козаків стають в щільни ряд, один навпроти одного. По команді дві лави починають сходитись. Головним завданням команд є не розірвати свою лаву і виштовхнути команду супротивників на межу.
Братство козацького бойового Звичаю «Спас»